HalukLevent, Haluk Levent, HalukLevent Rock, Haluk Levent Albümleri, Haluk Levent Konserleri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HalukLevent, Haluk Levent, HalukLevent Rock, Haluk Levent Albümleri, Haluk Levent Konserleri

HalukLevent, Haluk Levent, HalukLevent Rock, Haluk Levent Albümleri, Haluk Levent Konserleri, Haluk Levent Şarkıları, Haluk Levent Şarkı Sözleri, Haluk Levent Resimleri, Haluk Levent Forum

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Akkuyu, Haluk Levent'in askerliğini bitirdikten sonra yaptığı röportajı...

YazarMesaj
BiroL Ä°spiroÄŸlu
Admin
Admin
BiroL Ä°spiroÄŸlu

Rock Gücü : 1583
İş/Hobiler : ÖqRenCi

Akkuyu, Haluk Levent'in askerliğini bitirdikten sonra yaptığı röportajı... Empty
MesajKonu: Akkuyu, Haluk Levent'in askerliğini bitirdikten sonra yaptığı röportajı...   Akkuyu, Haluk Levent'in askerliğini bitirdikten sonra yaptığı röportajı... Icon_minitimePerş. Ağus. 13, 2009 2:21 pm

Akkuyu'dan Ankara'ya marş marş...

Mayıs'ta askerliğini bitirecek olan Haluk Levent'in ilk icraatı nükleer santral protestosu olacak

Türk rock müziğinin ünlü yıldızlarından Haluk Levent, 18 ay süren vatani görevini, mayıs ayı başında tamamlıyor. Şarkıcı, hayranlarının karşısına yepyeni bir Haluk Levent olarak çıkmaya kararlı.

Askerdeyken bile kaset çıkarıp, klip çekmeyi ihmal etmeyen Levent, klasik rengi siyahtan neden vazgeçtiğinden, rakibi olarak gösterilen Murat Kekilli'ye kadar her konudaki sorularımıza yanıt verdi.

Askerlikten sonra yapacağın ilk iş ne olacak?

Yapacağım ilk iş, Akkuyu'dan Ankara'ya kadar yürümek. Bergama'da da yürümüştük. Bu yüzden eleştiri almıştık. Ama bugün maalesef altın madeninin siyanür sızıntısı nedeniyle Tuna Nehri öldü. Tuna'yı bu hale getiren şirket de, bizim Bergama'dan kovmaya çalıştığımız şirketin yan kuruluşu. Zamanında bize içirilen radyasyonlu çayların faturasını bugün Karadeniz'de doğan sakat çocuklar ödüyor. Bu kez maalesef kazanamayacağız. Nükleer santral yapımına engel olamayacağız. Büyük ihaleler bunlar. Gücümüz yetmez, bizi yerler, bitirirler. Ama en azından çocuklara çevreci ruhu aşılayabilirsek, kendimizi başarılı sayacağız.

Haluk Levent'e baktığım zaman karşımda sınırlı sorumlu bir şarkıcı görüyorum. Aylarca süren bir cezaevi hayatı. Ardından 18 ay askerlik. Ve buna rağmen müzik dünyasındaki yarışın içinde varsın. Zor bir iş değil mi?

9.5 ay cezaevi hayatından bir süre sonra vatani görevimi yapmak üzere askere geldim. Bu işi atletlerin koşusuna benzetiyorum. 1000 metrelik bir koşu var ama adil değil. Atletlerin yüzde 90'ı 200 metre önde. Senin ayağında ağırlık. "Koş" diyorlar. Cezaevinde hangi canlı yayına katılabilirsin. Askerdeyken para kazanamıyorsun. 18 ay dile kolay. Benim tek geçim kaynağım şarkıcılık. 1997'de cezaevine girdim, yıl 2000. 1997'de 15'inde olan çocuk bugün 18 yaşında. Askere giderken kuşkularım vardı. Birçok şeyin biteceğini düşünmüştüm. Yüreğimdeki güçlülük ve mücadele ruhu, iyi ki askere gitmişimi de getiriyor. Kimi entellektuel ve sol mizah dergileri, 18 ay askerlik yaptığım için beni yalakalıkla suçladı. Bergama'da soyunuyorsun, Gökova'da yürüyorsun, hakkında DGM üc dava açıyor bu olaylardan. O kadar handikaplardan geçiyorsun ama birileri senin için yalaka diyor. 1000 metrelik koşuda ayağındaki ağırlık yetmemiş gibi sırtına da çimento torbası bağlayıp, "koş" diyorlar.

Bu kadar engele rağmen enerjiyi nereden alıyorsun?

Adana'da Seyhan Belediyesi'nin meclis kararıyla yürürlüğe koyduğu "Haluk Levent Koruluğu", Çanakkale'de Haluk Levent Kütüphanesi, Karataş'ta Haluk Levent Sokagı, İzmit'te Haluk Levent Parkı gibi oluşumlar, yaptığım işin doğru olduğunu gösteriyor.
Adapazarı Emirdağ'da Haluk Levent Çadır Kenti ve Sokağı var. Bu bana onur ve gurur veriyor. Hayranlarım askerde bana mektup yağdırıyor. Seni özledik. Her hafta yüzlerce mektup geliyor. Askerdeyken Türkiye'nin her tarafında yüzlerce konser verdim.

Askerde beste yaptın mı?

Yaptım ve o şarkılara son albümümde yer verdim. Sevmeye Dermanım Yok'u askerde yazıp besteledim. Samoslu Dimitris'in sozlerini daha önce yazmıştım. Müzigini askerde yaptım. Sana Varamadım, Bana Bir Mesaj Gönder var.

Murat Kekilli için "Haluk Levent'e rakip olarak çıkarıldı" deniyor.

Ben cezaevindeyken de bir Murat Göğebakan vakası vardı. Göğebakan'ı da, Prestij çıkardı. Murat'ı ben de destekliyordum. Ama cezaevindeyken bir dergide bir de baktim ki, Murat Göğebakan benim için, "Onun buralara gelmesine hepimizin katkısı oldu" demiş. Bunu da insanlar ciddiye almiş. Kral TV'de VJ'ler bile benim klibimden sonra, "Şimdi de Haluk Levent'in hocası Murat Göğebakan'ın klibini ekrana getiriyoruz" demeye başlamıştı. Prestij'in kimi dönemlerde böyle politikaları olabilir. Her firma gibi Prestij de bir emperyalist kurulus. Bizler de onların üçüncü dünya ülkesiyiz. Her emperyalist ülkenin üçüncü dünya ülkelerinde kazanımları vardır. Ama bu benim firmamdan nefret etmemi gerektirmiyor.
https://haluklevent.forum.st

Akkuyu, Haluk Levent'in askerliğini bitirdikten sonra yaptığı röportajı...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Haluk Levent 2004 Röportajı
» Kral Çıplak, 2 Haziran tarihinde Kral Çıplak albümü ve diğer sorulara verdiği cevaplardan oluşan röportajı
» Haluk Levent, Yorgun Savaşçı
» Haluk Levent > Eurovision Macerası
» Haluk Levent > Faşizm Kimlik Değiştirdi